چاپ سه‌بعدی با مواد پلیمری

 

با مواد پلیمری نیز می‌توان از پرینترهای سه‌بعدی استفاده کرد. در این روش، به جای استفاده از فلزات یا سرامیک‌ها، از پلیمرها به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود.

برخی از انواع مواد پلیمری مورد استفاده در پرینتر سه‌بعدی

  1. پلی لاکتیک اسید (PLA): این ماده یکی از محبوب‌ترین مواد پلیمری در چاپ سه‌بعدی است. آسان در استفاده، کم‌هزینه و دارای کیفیت چاپ عالی است. این ماده به دلیل عدم تغییر حجم زیاد در دماهای مختلف، برای چاپ قطعات زیبا و دقیق مناسب است.
  2. پلی‌کربنات: PC این ماده مقاوم در برابر ضربه، شفافیت بالا و مقاومت در برابر حرارت است. در چاپ سه بعدی می‌توان از این ماده برای ساخت قطعات شفاف و مقاوم استفاده کرد.
  3. پلی‌آمید (PA): این ماده مقاوم در برابر سایش، مقاومت مکانیکی بالا و مقاومت در برابر حرارت دارد و از آن می‌توان برای ساخت قطعات مهندسی و قطعات کاربردی استفاده کرد.

با استفاده از مواد پلیمری و فناوری‌های چاپ، می‌توان قطعات پیچیده را با پرینتر سه بعدی طراحی نمود.

 

«دن‌پلیمر» ‌تولیدکننده انواع کامپاندهای تخصصی، مستربچ‌های افزودنی و رنگی، و وکس پلی اتیلن، به پشتوانه‌ سه دهه تجربه و دانش فنی و با بهره‌گیری از متدهای علمی روز دنیا، برای تمام مشکلات و چالش‌های تولیدات محصولات مختلف شما، راهکارهای علمی و کارآمد ارائه می‌دهد و تا تولید باکیفیت‌ترین محصول ممکن در کنار شماست.

مشاور و پشتیبان اختصاصی شما در دن‌پلیمر:

۰۲۱۵۸۳۸۱۲۰۰

اسکرول به بالا